Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
GÜVENLİK DÜZENLEMELERİ
Vize Başvuru Merkezini Ziyaret Eden Başvuru Sahipleri için Güvenlik Duyurusu
Güvenlik nedenlerinden dolayı, aşağıdaki eşyaların Başvuru Merkezine sokulması ya da binada bulundurulması yasaktır:

Kameralar, Ses/Video kasetleri, kompakt diskler (CD), MP3 çalarlar, disketler, dizüstü bilgisayarlar ya da taşınabilir müzik çalarlar gibi tüm pille çalışan ya da elektronik cihazlar.
Seyahat çantası, sırt çantası, evrak çantası, valiz, deri / jüt / tekstil çantalar ve fermuarlı klasörler gibi tüm çantalar. Sadece başvurunuzla ilgili kağıtları içeren bir plastik poşete izin verilir.
Mühürlü zarflar ya da paketler.
Kibrit kutusu / çakmak / benzin gibi herhangi bir yanıcı madde.
Makas, kalemtıraş ya da törpü gibi herhangi bir keskin nesneler.
Silah ya da silah benzeri nesneler ya da herhangi bir patlayıcı malzeme.

Yukarıdaki liste belirtilenlerle sınırlı değildir. Güvenlik Görevlisinin kararına göre diğer nesnelerde yasaklanabilir.

Güvenlik nedenlerinden dolayı, vize başvurularına eşlik eden arkadaşlar, akrabalar ya da iş irtibatları gibi ilgili tarafların giriş yapması yasaktır. Ancak, işitme özürlü / fiziksel olarak özürlü başvuru sahiplerine ya da Vize Başvuru Merkezinde konuşulan herhangi bir dili konuşamayan başvuru sahiplerine eşlik etmek üzere tercümanlara izin verilir.

Lütfen Dikkat:
Vize Başvuru Merkezinde yasaklı eşyaları muhafaza edecek herhangi bir yer bulunmamaktadır. Başvuru sahiplerinden, merkeze girmeden önce bunları saklamak üzere alternatif yolları tercih etmeleri rica olunur.