Başvuru Sahiplerine Önemli Uyarı!
VFS Global Vize Başvuru Merkezimiz dışarısında, kapı önünde, ücret karşılığında hizmet sunan kişiler, yetkisiz acentalar ya da tercüme bürolarından hizmet almanızı kesinlikle önermemekteyiz.
Deneyimlerimiz bu kişilerin genellikle yanlış bilgi ve belge sunduğunu göstermiştir.
VFS Global Vize Başvuru Merkezlerinin ve Büyükelçiliklerin bu kişiler, acentalar ve tercüme bürolarıyla hiç bir bağlantısı olmadığı konusunda dikkatli olunmalıdır.
Diğer ek servislerimiz
Genel Bakış
VIP Servisi
Erken Saat Başvurusu
Kurye Hizmeti
Fotokopi Hizmeti
Fotoğraf Hizmeti
Seyahat Sağlık Sigortası
Form Doldurma Hizmeti
Çıktı Alma Servisi
Başvuru Sonrası Kurye Talebi
Mobil Biyometri Servisi

Genel Bakış

Vize Başvuru Merkezi tarafından sağlanan ek hizmetler, servis ücretinin dışında ücretlendirilmektedir.
Fiyat listesini aşağıdaki gibidir;

Fotokopi ücreti (%18 KDV dahil) 1 TL
Fotoğraf hizmeti (%18 KDV dahil) 25 TL
VIP servis ücreti 200 TL
Erken Saat Başvurusu 100 TL/25 Euro
Kurye / Başvuru sonrası kurye (%18 KDV dahil) 30 TL
Internet kiosk 20 TL
Form Doldurma Hizmeti 25 TL
Çıktı Alma Hizmeti 1 TL
Mobil Biyometri Servisi *Lütfen en alttaki ilgili bölümde yer alan tabloyu inceleyiniz.

·  Tüm harçlar, Vize Ücreti, VFS hizmet harçları ve tüm opsiyonel hizmetler, sadece belirtilen para birimlerinde ve nakit olarak ödenecektir.

VIP Servisi

Kişiye özel hizmet almak isteyen başvuru sahipleri 50 Euro karşılığında VIP Hizmeti’ni kullanabilirler. VIP Hizmeti kapsamında ücretsiz kullanabileceğiniz servisler aşağıdaki gibidir;

Özel VIP Salonu

Şık ortam ve ücretsiz ikramlar

Bu servisi kullanmak isterseniz çağrı merkezimizden randevu alabilir veya Başvuru Merkezi girişinde bu hizmetten faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Önemli Uyarı: Bu hizmeti kullanmanız konsolosluk/elçilik işlem süresini etkilemez, vize garantisi sağlamaz, uzun süreli vize garantisi vermez. Her bir başvuru sahibi gibi başvurunuz konsolosluk/elçilikte normal işlemlere alınacaktır.

Erken Saat Başvurusu

Başvurunuzu mesai saatleri dışında Size özel erken saatlerde (07:00 – 08:30 arasında), yoğun trafik ve kalabalık olmadan yapabilirsiniz. Bu yeni opsiyonel hizmetimiz mesai saatleri içerisinde başvuru yapmaya müsait olmayan kişilerin başvuru yapabilmelerine imkan sağlar.

Randevu ve detaylı bilgi almak için Çağrı Merkezimizi (+90 212 373 58 03) arayabilirsiniz.

Bu hizmeti kullanmak isteyenler servis ücretine ek olarak 25 Euro /100 TL ödeyerek sınırlı sayıdaki randevudan faydalanabilirler.

Kurye Hizmeti

İşlemleriniz tamamlandıktan sonra pasaportunuzun adresinize gönderilmesi için başvuru esnasında görevliye bu hizmetten faydalanmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Görevli personel sizden gerekli adres bilgilerinizi alacak, işlemleri tamamlanan pasaportunuz UPS ile size gönderilecektir. UPS passport teslimatlarını taşıdığı diğer kargolardan ayrı, özel servis ile taşımaktadır.  Adres bilgilerinizdeki yanlış veya eksik bilgi pasaport teslimatında hata ve gecikmelere sebep olabilir. Kurye hizmeti ve ücreti hakkında detaylı bilgi almak için Vize Başvuru Merkezi’nde görevlimize danışabilirsiniz.

Fotokopi Hizmeti

Fotokopi hizmet sayfa başına 1 TL’dir.

Fotoğraf Hizmeti

İçine para atılarak, ekranda gördüğünüz en iyi fotoğrafınızı seçebileceğiniz Foto Kabin makinamız Vize Başvuru Merkezlerinde bulunmaktadır. Kabin kullanımı oldukça basit olup fotoğrafınız 45 saniyede teslim edilmektedir. Sabit olarak 25 TL (KDV dahil)  ile çalışan makineden 6 adet biyometrik fotoğraf alabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışında bulunduğunuz süreçte, başınıza gelebilecek olumsuzluklara karşı kendinizi güvence altına almak için, İstanbul-Harbiye ve Ankara ofislerimizde yer alan desklerde Seyahat Sağlık Sigortanızı yaptırabilirsiniz. Ücretler ve daha detaylı bilgi için, başvuru ofislerimizdeki Sigorta Acentesi temsilcileriyle görüşebilirsiniz..

Form Doldurma Hizmeti

Formunuzu Başvuru Merkezi’nde doldurtmak isterseniz Form Doldurma Hizmeti’ni kullanabilirsiniz. Bu hizmet form başına 25 TL ‘dir.

Önemli uyarı: Bu hizmeti kullanmanız işlemlerin daha hızlı sonuçlanacağını veya vize garantisi anlamına gelmez. Başvurunuz normal sürece uygun olarak Konsolosluk/Elçilik tarafından işleme alınacaktır ve Göçmenlik Kuralları’na uygun olarak yapılmış olmalıdır.

Çıktı Alma Servisi

Başvuru sahipleri Vize Başvuru Merkezinde elektronik ortamda bulundurdukları belgelerin çıktısını alabilirler. Başvuru sahipleri çıktı almak için fotokopi gişesinden yardım alabilirler.

Başvuru Sonrası Kurye Talebi

Başvuru esnasında talep etmeseniz bile daha sonra fikrinizi değiştirip kurye ile adresinize teslimat talep edebilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için buraya tıklayınız ve açılan formu doldurunuz.

Bu hizmet işlem ücretinin bilinmesi ve pasaportun nerede olduğunu daha iyi takip edilmesi için sadece başvuru sahibi tarafından alınabilir, aracı kullanılarak alınamaz. Not: Kuryeye teslimat sadece hafta içi çalışma günlerinde yapılabilmektedir.

Mobil Biyometri Servisi

Yeni ‘‘Mobil Biyometri Servisi’ ile rahatlık ve konforunuz için başvurunuzu evinizde veya işyerinizde alabiliriz.

Bu hizmet için randevunuzu oluşturduktan sonra sizinle iletişime geçeceğiz ve sizing seçeceğiniz bir mekanda başvuru formunuzu, belgelerinizi ve biyometri işlemlerinizi alacağız. Başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu kurye ile adresinize göndereceğiz.

Bu Ayrıcalıklı Hizmetten yararlanmak isterseniz, buraya tıklayarak talep formunu doldurabilirsiniz.

Mobil Biyometri Servisi personelimiz talebinizi aldıktan sonra sizinle iletişime geçecektir..

Bu hizmetin ücreti aşağıdaki gibidir:

Başvuru Sayısı Ek Ücreti
1 384 TL
2 691 TL
3 979 TL
4 1.306 TL
5 to 10 1.440 TL
11 to 15 2.080 TL
16 to 20 2.592 TL

Lütfen Dikkat:Bu hizmet şimdilik yalnızca İstanbul il sınırları içerisinde sunulmaktadır.

Not:Eğer İstanbul dışında bu hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız ve minimum 25 kişilik başvuru yapacak bir grubunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçiniz. Başvuru durumunuz değerlendirilerek size uygunluk hakkında geri bildirim yapılacaktır.